Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

„Będą podwyżki i nie tylko!” Podpisano porozumienie w Airbus Poland

Wzrost wynagrodzenia, dodatkowe świadczenie i premia roczna proporcjonalna do przepracowanego czasu – to niektóre punkty porozumienia na 2023 rok, które zostało zawarte pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą w Airbus Poland.
„Będą podwyżki i nie tylko!” Podpisano porozumienie w Airbus Poland

„Jest porozumienie, będą podwyżki i nie tylko! Zakończyliśmy już negocjacje płacowe na rok 2023” – przekazują przedstawiciele „S” w Airbus Poland. Jak zaznaczają, to dobra wiadomość, tym bardziej że obecna sytuacja geopolityczna, gospodarcza i kryzys energetyczny nie ułatwiały procesu negocjacji żadnej ze stron. „Pomimo tego i, co najważniejsze, w drodze konstruktywnego dialogu udało nam się dokonać kilku istotnych zmian:

– Minimalny wzrost wynagrodzenia zasadniczego każdego Pracownika w kwocie od 370 do 500 PLN brutto, z zastosowaniem zasady promującej Pracowników w najniższych kategoriach zaszeregowania.

– Wypłata dodatkowego świadczenia w wysokości 1000 PLN brutto dla każdego Pracownika, w grudniu 2022 (wypłata nastąpi razem z wypłatą świadczenia świątecznego z ZFŚS).

– Wypłata premii rocznej proporcjonalnie do przepracowanego czasu w danym roku (obecne zapisy pozbawiały premii Pracowników z dłuższymi absencjami).

– Podniesienie standardu pomieszczeń socjalnych (toalety, stołówki i szatnie) oraz zorganizowanie zewnętrznej strefy dla posiłków/wypoczynku w okresie letnim.

– Wyłączenie zakładowego wskaźnika poziomu absencji z zasad premii indywidualnej. Od przyszłego roku premia indywidualna będzie uzależniona od poziomu absencji danego Pracownika” – przekazują związkowcy.

Szczegółowe informacje mają zostać przekazane po rejestracji dokumentów w Okręgowej Inspekcji Pracy.

Autor: Basia Michałowska,kor.
Źródło: NSZZ „S” w Airbus Poland
fot. NSZZ „S” w Airbus Polska
https://www.tysol.pl