Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Tadeusz Majchrowicz: „My naprawdę mamy dość walki na ulicy”

Dzisiaj gościem radiowej Jedynki był Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Przez 8 lat rządów PO i PSL byliśmy stawiani w kącie. Teraz, szczerze, boli nas to, że PiS, w większości ludzie, na których głosowaliśmy i ich popieraliśmy nie traktują nas po partnersku. Z inicjatywy prezydenta powstała Rada Dialogu Społecznego i dla nas jest to ciało odpowiednie do rozwiązywania sporów. A co widzimy? Nasz sekretariat kieruje pismo, a czas oczekiwania to dwa miesiące. Nie tędy droga. Nie jesteśmy ludźmi, którzy wykorzystują dla siebie dobrą sytuację budżetową, dobrą koniunkturę. Nie chcemy rozdrapywać tego dla siebie. Chcemy rozwiązywać problemy naszych pracowników.

– oznajmił Tadeusz Majchrowicz.

W pierwszym roku Rady, kiedy jej przewodniczącym był Piotr Duda, rada zrobiła wiele. Nie możemy się godzić na sytuację gdzie nie stawia się grupa osób potrzebna do kworum. Nie możemy godzić się na sytuację, że Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki ma jeden dzień na wydawanie opinii. My naprawdę mamy dość walki na ulicy. Chcemy wykorzystywać demokratyczne procedury.

– skomentował zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Policjanci którzy celowo poszli na L4, co jest karygodne dla mnie, jako związkowca, wywalczyli, że po 25 latach służby policjant nie płacąc składek może iść na pełną emeryturę. My oczekujemy również tzw. Emerytur stażowych. Jeżeli policjanci mogą iść, to tym bardziej pracownik który ciężko pracuje, szczególnie, że dotyczy to głównie osób 60+. My właśnie się tego domagamy, emerytur stażowych dla pracowników, którzy ciężko pracują. Nie jesteśmy zwolennikami rozwalenia państwa. My zdajemy sobie sprawę z sytuacji budżetu państwa, kto ile wnosi. Nie jesteśmy hipokrytami. Nasze żądania oparte są o wyliczenia.

– powiedział Tadeusz Majchrowicz.

Jesteśmy odpowiedzialni, działamy w oparciu opinii ekspertów.

– dodał.

Myślę, że konieczne jest spotkanie na szczycie z udziałem Prezydium Komisji Krajowej i najważniejszych ministrów tego rządu oraz prezesa partii rządzącej. Musimy na najwyższym szczeblu przedyskutować, zdajemy sobie sprawę, że wszystkiego nie da się zrealizować. Pokażmy, i powiedzmy naszym pracownikom co możemy zdziałać.

– zakończył Tadeusz Majchrowicz, zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

źródło: Polskie Radio

http://www.solidarnosc.org.pl