Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Zebranie Sekcji Młodych

Pierwsze w tym roku zebranie przedstawicieli Sekcji młodych rozpoczęło się przypomnieniem aktywności sekcji w roku ubiegłym, m. in. udziałem jej przedstawicieli w seminarium ETUI i industriAll „Budowanie siły związków zawodowych: wzmocnienie pozycji młodych organizatorów”, seminarium FES i industriAll „Poprawa jakości pracy młodych pracowników i uczniów w drodze rokowań zbiorowych”, szkoleniu pt. „Bycie liderem związkowym – to zobowiązuje”, Kongresie Sekretariatu Metalowców, posiedzeniu Forum Młodych oraz spotkaniu z młodymi związkowcami z FIM CISL z Włoch, na którym wymieniono się informacjami na temat sytuacji młodych, funkcjonowania, problemów obu związków.

Omówiono plan działania Sekcji w 2020 roku, gdzie posiedzenia Rady Sekcji Młodych zaplanowano na 26 marca w Katowicach oraz 8-9 października w Stalowej Woli. Przedstawiciele młodych wezmą udział w
* Akademii Młodych industriAll Europa w marcu Turynie,
* Kongresie industriAll Europa 26-28 maja 2020r. w Salonikach poprzedzonym seminarium młodych industriAll 25-26 maja 2020.

Podczas zebrania w dokonano wyborów uzupełniających do Rady Sekcji Młodych – Łukasz Lewandowski z FCA Poland z Bielska-Białej i Bartosz Pytlak z VW-Poznań, zastąpili Pawła Dziwosza i Sławomira Kramarczyka

Zebrani otrzymali informację i harmonogram prowadzonej w ramach industriAll Europe kampanii na rzecz układów zbiorowych pracy Together at work. Aktualnie trwa podkampania młodych pracowników. Informacje na bieżąco zamieszczane są na stronie Sekretariatu Metalowców.

 

Obecny na zebraniu szef Sekretariatu B. Szozda poinformował, iż w tym roku, z racji obchodów 40 lecia Związku zamiast Kongresu Sekretariatu Metalowców odbędzie się krótkie zebranie delegatów z przyjęciem okolicznościowego stanowiska, następnie zaś zawody sportowe – np. turniej piłki siatkowej, do udziału w obchodach zaproszona zostanie Rada i Komisja Rewizyjna Sekcji Młodych. W listopadzie br. planowana jest międzynarodowa konferencji młodych z udziałem przedstawicieli z krajów Regionu Wschodniego oraz IG Metall, szefa europejskiej struktury młodych i Piotra Dudy.
Uzgodniono, iż Rada Sekcji Młodych przygotuje propozycje tematów paneli dyskusyjnych konferencji, podczas której przewijał się będzie kontekst 40 lecia Związku. Przewodniczący poinformował też o realizacji przez Sekretariat projektu z funduszu norweskiego pt. „Zatrudnienie cudzoziemców i praca w środowisku wielokulturowym – nowe obszary dialogu społecznego”, na końcu zachęcił zebranych do zgłaszania wszelkich pomysłów, czy wniosków do Przewodniczącego Sekcji Młodych Łukasza Zakrzewskiego – Sekretariat Metalowców będzie je realizował, w miarę możliwości.
BP