Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Wezwanie do solidarności z robotnikami i mieszkańcami Białorusi

Drogie Siostry i Bracia,

Wszyscy z wielkim niepokojem i oburzeniem śledzimy sytuację na Białorusi. Presja na Łukaszenkę nadal rośnie, a protesty wchodzą obecnie w decydującą fazę. Zwiększa to zarówno szanse na sukces, jak i – jak dziś obserwujemy – ryzyko aresztowania przywódców strajku oraz ryzyko gwałtownego stłumienia masowych protestów i strajków w miarę jak reżim jest coraz bardziej osaczany. Białoruski reżim musi wiedzieć, że świat patrzy, że przemoc nie wchodzi w grę i że należy szanować prawo do strajku.

IndustriALL Global Union, jako najbardziej reprezentatywny związek światowy na Białorusi, łączy siły z EKZZ i siostrzanymi organizacjami, aby wspólnie wspierać nasze siostry i braci na Białorusi.

Piszę teraz, aby wezwać Was do podjęcia następujących trzech działań:

1) przyłączenia się do globalnej akcji koordynowanej przez EKZZ, prosząc wszystkich afiliantów na całym świecie o spotkanie w tym lub w przyszłym tygodniu z przedstawicielami Białorusi w odpowiednich krajach i / lub zorganizowanie pokojowej i bezpiecznej akcji protestacyjnej poza ambasadami Białorusi w celu zwrócenia uwagi na sytuację pracowników na Białorusi i do poparcia ich prawa do strajku
2) wsparcia kampanii LabourStart na Białorusi pod adresem https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=4488
3) wysyłania listów solidarnościowych do naszych filii na Białorusi; w załączeniu wzór listu (tylko w języku angielskim)  adresy do białoruskich związków http://www.industriall-union.org/affiliates/belarus

Ponadto, here znajdziesz inne materiały jak #StandWithBelarus na Facebooku profile, infografiki i plakaty. Prosimy o informowanie nas o swoich działaniach i udostępnianie zdjęć ze spotkania i / lub akcji protestacyjnej @IndustriALL_GU, @ituc and BKDP.

Bardzo doceniam twoją solidarność i nie mogę się doczekać twojego wsparcia.

Valter Sanches
Sekretarz Generalny IndustriALL Global Union

 

List Krajowego Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność” do białoruskich demokratycznych związków zawodowych