Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Volvo zamyka fabrykę autobusów. Bogusław Jurgielewicz, NSZZ „Solidarność”: Musimy skoncentrować się na wsparciu pracowników

W związku ze zmianą modelu biznesowego Volvo Buses zdecydowało o zamknięciu swojej fabryki autobusów we Wrocławiu, w pierwszym kwartale 2024 r.

Firma podpisała list intencyjny z zamiarem zbycia siedziby Volvo Buses we Wrocławiu na rzecz Vargas Holding. Produkcja autobusów we Wrocławiu ma potrwać do pierwszego kwartału 2024 roku. Zamówienia złożone na kompletne autobusy i autokary w Europie będą realizowane z wrocławskiego zakładu zgodnie z planem. Volvo Buses będzie nadal zapewniać pełny serwis i wsparcie dla istniejącej floty, jak również dla nowej oferty. To najważniejsze informacje z oficjalnego komunikatu Volvo.

Jest to dla nas szok. O tej decyzji związki zawodowe dowiedziały się w dniu dzisiejszym (16 marca) w południe. Na chwilę obecną jako NSZZ „Solidarność” musimy skoncentrować się na wsparciu pracowników i zabezpieczeniu ich interesów w procesie wygaszania produkcji – komentuje sytuację Bogusław Jurgielewicz – przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o.

źródło: tysol.pl
na zdjęciu Bogusław Jurgielewicz, przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o.
fot. archiwum
https://www.solidarnosc.org.pl