Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Trwa referendum strajkowe w Solarisie

22 listopada zakończył się etap mediacji w ramach trwającego w Solaris sporu zbiorowego spowodowanego brakiem porozumienia płacowego w trwających kilka tygodni negocjacji podwyżek wynagrodzeń.
Podczas ostatniego spotkania negocjacyjnego pracodawca nie przedstawił żadnej nowej propozycji zwiększenia budżetu na wynagrodzenia, niezmiennie proponuje 5% podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego od przyszłego roku. Na takie nieetyczne rozwiązanie nie ma zgody działających u pracodawcy związków zawodowych – NSZZ „Solidarność” i OPZZ Konfederacja Pracy – „Na takim rozwiązaniu najbardziej skorzysta grupa wysoko postawionych managerów firmy – kosztem większości pracowników dostaną oni kilkakrotnie wyższą podwyżkę, niż reszta pracowników produkcji i administracji” czytamy w wydanym komunikacie. We wrześniu związkowcy żądali podwyżki wynagrodzeń w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika, 1 grudnia obniżyli żądanie do 400 zł.
Dodatkowo grupa negocjacyjna pracodawcy nie posiadała umocowania do podejmowania kluczowych decyzji, co groziło przeciąganiem się rozmów.
Zaproponowane przez grupę negocjacyjną spotkanie „ostatniej szansy” z udziałem Prezesa Spółki zakończyło się fiaskiem  – od 8 grudnia trwa referendum strajkowe.

Szczegóły referendum zamieszczone w linku  http://solaris.solidarnoscwielkopolska.pl/referendum-strajkowe/