Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Solidarność apeluje do ministra Czarnka ws. kształcenia kadr dla rozwoju polskiego sektora stoczniowego

Krajowa Sekcja Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” wystosowała 3 kwietnia br. list do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dotyczący szkolnictwa dla sektora stoczniowego.

W imieniu Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ „Solidarność” zastępca przewodniczącego Krzysztof Żmuda zaapelował w piśmie skierowanym do ministra Czarnka o podjęcie pilnych działań na rzecz poprawy kształcenia kadr niezbędnych dla rozwoju polskiego sektora stoczniowego.

„W nawiązaniu do realizowanego przez Rząd RP olbrzymiego programu odbudowy i rozwoju polskiego sektora stoczniowego Sekcja Krajowa Przemysłu Okrętowego NSZZ «Solidarność» wnioskuje o pilne podjęcia działań mających na celu poprawę w zakresie kształcenia kadr niezbędnych dla w/w programu rządu. Naszym zdaniem, program Rządu obudowy sektora stoczniowego i budowa farm wiatrowych na morzu Bałtyckim może napotkać w przyszłości duże problemy w związku z niedostosowaniem kształcenia kadr na wszystkich szczeblach nauczania związanych z gospodarką morską” – napisano w piśmie.

„Przykładem może być Politechnika Gdańska gdzie po likwidacji wydziału Okrętownictwa zanika kształcenie inżynierów o kierunkach związanych z projektowaniem i budową statków i okrętów [pisownia oryginalna – red.]” – wskazali związkowcy.

List zaadresowany jest również do ministra Marka Gróbarczyka, przewodniczącego Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Stoczniowego, i Grzegorza Landowskiego, współprzewodniczącego Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Stoczniowego.

źródło: tysol.pl
fot. pixabay.com

https://www.solidarnosc.org.pl