Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Premie w katowickim Baterpolu

Przed Świętami Bożego Narodzenia organizacje związkowe działające w spółce Baterpol w Katowicach wynegocjowały dla pracowników tego zakładu dodatkową premię. Jej wysokość została uzależniona od absencji chorobowej w 2020 roku.

Pieniądze zostały przelane na konta pracowników spółki 14 grudnia. Osoby zatrudnione przy produkcji i rafinacji, które w ciągu roku przebywały na zwolnieniu lekarskim mniej niż 3 tygodnie, otrzymały 1100 zł brutto. Dla pozostałych pracowników maksymalna kwota premii wyniosła 880 zł brutto. – Upomnieliśmy się o te pieniądze, żeby chociaż częściowo zrekompensować pracownikom straty, jakie ponieśli na początku pandemii, gdy pracodawca został zmuszony do ograniczenia czasu pracy i obniżenia wynagrodzeń. To był dla naszych pracowników i ich rodzin bardzo trudny czas – mówi Witold Sowiński, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice”, która zasięgiem swojego działania obejmuje firmę Baterpol. Jak dodaje, wynagrodzenia zasadnicze pracowników spółki zostały zmniejszone o 15 proc. w miesiącach od maja do lipca.

Baterpol to jedna ze spółek, które powstały na bazie szopienickiej huty. Zakład zajmuje się skupem i przeróbką złomu akumulatorowego. Zatrudnionych jest w nim ok. 200 pracowników.

ak
źródło foto: pixabay.com/CC0

http://solidarnosckatowice.pl