Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Potrzebujemy dobrych miejsc pracy w przemyśle stoczniowym

Oświadczenie prasowe industriAll Europe po konferencji prasowej zorganizowanej przez IG Metall Küste

Stoczniowcy IndustriAll Europe z Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Włoch, Polski, Finlandii, Danii i Niemiec spotkali się w Kilonii w dniach 28 i 29 listopada, aby wezwać polityków i firmy do większego zaangażowania w tworzenie dobrych miejsc pracy w przemyśle stoczniowym.

Spotkanie zostało zorganizowane przez IG Metall Küste w thyssenkrupp Marine Systems (tkMS) Oceanworld. Uczestnicy odwiedzili również stocznię.

„Europa potrzebuje większego przemysłu stoczniowego, a nie mniejszego. Stocznie, z najwyższej klasy wiedzą swoich pracowników oraz innowacyjnymi i coraz bardziej przyjaznymi dla klimatu statkami i innymi produktami, mają strategiczne znaczenie dla dostaw energii, transportu i bezpieczeństwa w Europie”

podkreśliła Isabelle Barthès, pełniąca obowiązki wspólnego sekretarza generalnego Industrial Europe.

Europejscy decydenci polityczni muszą podjąć pilne działania i przyjąć przyszłościowy plan inwestycji przemysłowych, który będzie promował odporną, sprawiedliwą i zrównoważoną przyszłość dla europejskiego przemysłu i naszych miejsc pracy. Niezastosowanie się do tego wymogu nie tylko osłabi strukturę przemysłową, ale także spójność europejską, co może mieć destrukcyjne konsekwencje.

„Dobre stosunki przemysłowe są ważne, aby uczynić przemysł stoczniowy atrakcyjnym, gdyż sektor ten zmaga się z powszechnym niedoborem wykwalifikowanych pracowników”

powiedziała Isabelle Barthès

 

https://news.industriall-europe.eu
fot. © Jens Büttner/dpa-Zentralbild/dpa/Symbolbild