Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy
  «   2018   »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
             
dzisiaj mamy: Wtorek, 19 Czerwiec 2018
imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

 

Aktualności

 • Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Hutnictwa

  28-05-2018
  W dniach 24-25.05.2018 w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się 48 sprawozdawczo – wyborcze Walne Zebranie Delegatów  Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ „Solidarność”, w obradach którego uczestniczyli Piotr Duda -Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S”, Wojciech Grzeszek - Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ „S”, Stefan Dzienniak - Prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz  długoletni Przewodniczący Sekcji Adam Ditmer.
 • Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego

  17-04-2018
  16 kwietnia br. sprawozdawczo-wyborcze WZD Krajowej Sekcji Przemysłu Okrętowego NSZZ ,,Solidarność" przyjęło sprawozdanie z działalności Sekcji za okres mijającej kadencji i dokonało wyboru władz Sekcji na kadencję 2018 -2022, w zebraniu uczestniczyło 54 delegatów z pośród 59 uprawnionych.
   
  Delegaci ponownie wybrali kol. Mirosława Piórka na Przewodniczącego Rady Sekcji.
  Wszyscy wymienieni w załączonej prezentacji kandydaci na członków Rady, Komisji Rewizyjnej i kandydaci na delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Metalowców w głosowaniach tajnych uzyskali wymaganą liczbę głosów i zostali wybrani do pełnienia funkcji, na jakie kandydowali.
   
  Gośćmi zebrania byli Bogdan Szozda Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Metalowców pełniący jednocześnie funkcję członka Krajowej Komisji Wyborczej, oraz Krzysztof Dośla Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ ,, Solidarność" .
 • Pracownicy Huty Pokój chcą strajku

  16-04-2018
  Pracownicy Huty Pokój chcą strajku
  95 proc. pracowników Huty Pokój i jej spółek zależnych, którzy wzięli udział w referendum strajkowym, opowiedziało się za taką formą protestu. W głosowaniu uczestniczyło przeszło 73 proc. załogi.
 • Pracownicy Huty Pokój będą protestować

  05-04-2018
  Pracownicy Huty Pokój będą protestować
  W piątek, 6 kwietnia o godz. 14.15 przed Hutą Pokój w Rudzie Śląskiej obędzie się pikieta. Pracownicy zakładu domagają się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł netto. W firmie od wielu miesięcy trwa spór zbiorowy.
   
  Dotychczasowe negocjacje płacowe przedstawicieli organizacji związkowych działających w Hucie Pokój z pracodawcą zakończyły się fiaskiem. Kompromisu nie udało się wypracować także podczas rozmów z udziałem mediatora. – Mediacje zakończyły się spisaniem protokołu rozbieżności. Pracodawca przedstawił takie warunki, których strona związkowa nie mogła zaakceptować. W zamian za podwyżki chciał odebrać pracownikom m.in. nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne i nagrodę z okazji Dnia Hutnika. Gdybyśmy wyrazili na to zgodę, wówczas pracownicy nie odczuliby żadnych podwyżek. Ewentualny wzrost płac zrekompensowałby jedynie to, co pracodawca zamierzał im zabrać – podkreśla Joachim Kuchta, przewodniczący zakładowej Solidarności.
 • Stocznia Gdańsk wraca w polskie ręce!

  05-04-2018
  Stocznia Gdańsk wraca w polskie ręce!
  Stocznia Gdańsk wraca w polskie ręce. Stocznię Gdańsk i spółkę GSG Towers kupuje Agencja Rozwoju Przemysłu. 
  Dziękujemy Premierom Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu za dotrzymanie zobowiązań wyborczych. Przystępujemy do drugiego etapu – budowania nowoczesnej stoczni.
  NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej
   
  Pierwszy, najważniejszy etap negocjacji dotyczących zakupu przez ARP należącej do ukraińskiego inwestora Stoczni Gdańsk i spółki GSG Towers zakończył się. 28 marca br. strony podpisały porozumienie (tzw. term sheet), dotyczące głównych warunków finalnej transakcji.