Sekretariat Metalowców NSZZ Solidarność

Partnerzy
  «   2018   »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
             
dzisiaj mamy: Piątek, 19 Styczeń 2018
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

 

Aktualności

 • Oferta Syndex

  15-01-2018
  Oferta Syndex
  POMOC EKSPERCKA DLA KOMISJI ZAKŁADOWYCH
   
  Jak określić rzeczywisty margines działania pracodawcy w oparciu o dane dot. obecnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa? Jak przygotować poparte wnioskami z analizy argumenty na potrzeby negocjacji z pracodawcą? Jak przewidzieć zmiany w sytuacji ekonomicznej i pozycji rynkowej przedsiębiorstwa w oparciu o dostępne dane? Jak przygotować się do rozmów z pracodawcą nt. ewentualnych zmian w zakładzie i ich skutków dla pracowników?
  Znajomość kondycji finansowej i szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa jest dla organizacji związkowych jednym z ważniejszych czynników efektywnego i skutecznego dialogu z pracodawcą.
  W ramach niniejszej oferty organizacje związkowe mogą zwrócić się do ekspertów Syndex Polska (dawniej S.Partner) o pomoc w analizie ekonomiczno-finansowej na potrzeby rozmów i negocjacji prowadzonych w przedsiębiorstwie z pracodawcami.
 • Dobrowolne odejścia w Oplu

  15-01-2018
  Dobrowolne odejścia w Oplu
  W gliwickiej fabryce Opla uruchomiony został program dobrowolnych odejść, który ma objąć 190 pracowników. W lutym w zakładzie zostanie zlikwidowana trzecia zmiana.
   
  Pracownicy mogą do 19 stycznia składać w dziale HR wnioski dotyczące chęci przystąpienia do programu dobrowolnych odejść. Docelowo program ma objąć 140 pracowników produkcyjnych oraz 50 pracowników nieprodukcyjnych – mówi Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w Opel Manufacturing Poland w Gliwicach.
 • Rok wyborczy jest rokiem podsumowania oplatek branzowy w Gdańsku

  09-01-2018
  Rok wyborczy jest rokiem podsumowania oplatek branzowy w Gdańsku

  -  Jest to od wielu lat pierwszy rok, w którym mogę powiedzieć, że uchwała programowa Związku przyjęta na Krajowym Zjeździe Delegatów w Bielsku- Białej została zrealizowana niemal w całości - mówił Piotr Duda podczas spotkania w Sali BHP. Szefowie branżowych sekretariatów i sekcji krajowych spotkali się na tradycyjnym opłatku w Gdańsku.

 • Mokate Podziękowanie

  11-12-2017

  W imieniu Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” pragnę poinformować o podjętej decyzji dot. odwołania akcji protestacyjnej – pikiety pod siedzibą Spółki Mokate S.A. w Ustroniu.

  Odwołanie akcji jest konsekwencją podpisania przez Zarząd Spółki porozumienia regulującego funkcjonowanie naszego Związku i relacji pomiędzy stronami.
  Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w pikiecie uzgodnionej na 15 grudnia 2017 roku i tym, którzy tak masowo poparli organizację związkową poprzez wysyłanie e-maili na wskazane adresy. To właśnie ta presja spowodowała zmianę stanowiska właściciela i zarządu w stosunku do nowo powstałej organizacji.

  Za Wasze działanie serdecznie dziękujemy! Będziemy czuwać nad realizacją porozumienia i wszelkie próby ewentualnej destrukcji ze strony Zarządu Spółki będziemy nagłaśniać włącznie z podjęciem akcji protestacyjnej.


  W imieniu Zarządu Regionu Podbeskidzie
  NSZZ „Solidarność”
  Wiceprzewodniczący Andrzej Madyda
 • Stanowisko KSH ws. remontu Wielkiego Pieca AMP w Dąbrowie Górniczej

  08-12-2017
  W dniach 6-7 grudnia na posiedzeniu Rada Krajowej Sekcji Hutnictwa podjęła stanowisko w związku z decyzją Zarządu AMP odstąpienia od remontu kapitalnego  Wielkiego Pieca Nr 2 w Dąbrowie
   
  Krajowa Sekcja Hutnictwa NSZZ „Solidarność” z ogromnym zaniepokojeniem przyjmuje decyzję Zarządu ArcelorMittal Poland S.A o odstąpieniu od kapitalnego remontu Wielkiego Pieca Nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Powyższa decyzja może oznaczać likwidację nawet kilku tysięcy miejsc pracy w samej hucie, a także duże problemy dla innych zakładów z branży hutniczej, górniczej oraz całego polskiego przemysłu zaopatrującego się w stal w ArcelorMittal Poland S.A. Pod znakiem zapytania staje również powodzenie realizacji rządowego programu „Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, którego głównym założeniem jest reindustrializacja  czyli wspieranie istniejących i rozwijanie nowych, konkurencyjnych działów mogących być specjalizacją polskiej gospodarki, w tym między innymi odbudowa polskiego przemysłu stoczniowego, zbrojeniowego, modernizacja infrastruktury drogowej, kolejowej, przesyłu gazu oraz promowanego przez Rząd RP projektu powołania Śląskich Hut Stali.
  Jak podaje Zarząd ArcelorMittal Poland S.A główną przyczyną podjęcia powyższej decyzji jest procedowana obecnie reforma unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (czwarty okres rozliczeniowy EU ETS), która w okresie najbliższych lat będzie stanowić bardzo poważne zagrożenie dla konkurencyjności europejskiego hutnictwa oraz całego działu obejmującego przemysły energochłonne. 
  Krajowa Sekcja Hutnictwa NSZZ „Solidarność” w obawie o mogące nastąpić negatywne, społeczne i gospodarcze konsekwencje takiej decyzji dotykające cały szereg uzależnionych i powiązanych ze sobą podmiotów zwraca się do Rządu RP o zwiększenie swojej aktywności w wypracowaniu jak najkorzystniejszych rozwiązań w nowym systemie EU ETS dla polskiego przemysłu energochłonnego oraz o wprowadzenie systemowych rozwiązań ochronnych niwelujących lub co najmniej ograniczających negatywne skutki reformy europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2.