Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Piotr Duda „S” po decyzji Prezydenta: Nie czas na podziały. Chodźmy razem. „S” zaprasza!

Po konsultacjach pomiędzy Prezydentem i Premierem podjęto decyzję o objęciu Marszu Niepodległości patronatem Prezydenta RP – Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich, 11 listopada zorganizowany zostanie państwowy, biało-czerwony marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kwestie organizacyjne marszu spoczywać będą na rządzie RP. Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jak w przypadku każdej państwowej uroczystości związanej z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda obejmie nad nim Patronat Narodowy – czytamy na stronie Prezydent.pl. Sprawę skomentował specjalnie dla Tysol.pl Przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda.

Marcin Żegliński Tygodnik Solidarność

– Decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz trudno nie odbierać jako prowokacji. Oto na Stulecie Odzyskania Niepodległości miałby się nie odbyć wielki marsz patriotów, mogący być zwieńczeniem Rocznicy. Decyzja Prezydenta RP Andrzeja Dudy podjęta w konsultacji z Premierem Mateuszem Morawieckim, pozwala na wyjście z klinczu, który mógłby skutkować niepotrzebną eskalacją konfliktu.

Solidarności jeszcze nikt nie zatrzymał i tak nie stanie się tym razem. Wszystkich członków Solidarności zapraszamy zarówno na uroczystości na Placu Piłsudskiego, jak i Marsz Niepodległości, który odbędzie się pod patronatem Prezydenta RP. Nie czas na podziały. Tego dnia bądźmy razem. Następna taka okazja za sto lat.
– mówi Piotr Duda

cyk/k

źródło: www.tysol.pl