Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Międzynarodowy Dzień Kobiet – 8 Marca

List Valtera Sancheza – Sekretarza Generalnego IndustriALL Global Trade Union do związków afiliowanych

Zgodnie z najnowszym raportem Global Gender Gap osiągnięcie parytetu płci zajmie 217 lat. Nie będziemy czekać tak długo. IndustriALL wzywa wszystkie podmioty stowarzyszone do mobilizacji w dniu 8 marca i okazania determinacji dla osiągnięcia równość płci.

Dopóki kobiety na całym świecie będą zmagać się z przemocą i szykanowaniem. Tysiące kobiet w wielu krajach przerywa ciszę przy pomocy kampanii w mediach społecznościowych. Przemoc wobec kobiet ma miejsce nie tylko w tych gałęziach przemysłu, na których skupia uwagę opinia publiczna. Jest szeroko rozpowszechniona w każdym sektorze IndustriaALL w każdym kraju.

TRZEBA POŁOŻYĆ TEMU KRES!

Możemy zamanifestować kategoryczny sprzeciw wobec przemocy względem kobiet, poprzez wsparcie tych głosów. Wykorzystując okazję 8 marca i związaną z tym publiczną uwagę, możemy wzmocnić reakcję związków zawodowych. W listopadzie ubiegłego roku IndustriALL uruchomił kampanię „Przemoc i szykany wobec kobiet nie w naszych miejscach pracy, nie w naszym Związku”. W tym roku IndustriALL GTU wykorzysta okazję Międzynarodowego Dnia Kobiet w dniu 8 marca w celu podnoszenia świadomości i zachęcenia związków zawodowych do działania.

Dla tych afiliantów, którzy jeszcze tego nie zrobili, Międzynarodowy Dzień Kobiet jest dobrą okazją, by, aby położyć kres przemocy i nękaniu kobiet w ich miejscach pracy i w Związku.

IndustriALL opracował hashtagi i wideo, które można pobrać z naszej strony internetowej. Możesz także dołączyć do naszej Grupy IndustriALL Women na Facebooku i podzielić się planami działań swojego Związku na 8 marca. Aby zgłosić swoje działania lub wysłać zdjęcia skorzystaj również z platformy aseby@industriall-union.org i press@industriall-union.org. Użyj hashtagów w mediach społecznościowych.

W czerwcu 2018r. Międzynarodowa Konferencja Pracy (ILC) rozpocznie prace nad międzynarodowym standardem pod hasłem „Przemoc i nękanie wobec kobiet i mężczyzn w świecie pracy”, w tym przemocy na tle płciowym. Proszę więc o udzielenie poparcia dla działań podejmowanych w Związku i lobbowanie, aby zapewnić poparcie rządów dla Konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy.

ZWIĄZKI ZAWODOWE MÓWIĄ NIE PRZEMOCY WOBEC KOBIET!