Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Marsz protestacyjny 14 grudnia godzina 14:00

Z wielkim smutkiem i oburzeniem dowiedzieliśmy się, że spółka ArcelorMittal Tubular Products Kraków ma zostać zamknięta, a produkcja przeniesiona do Czech. Oznacza to, że pracownicy spółki utracą miejsca pracy, źródło utrzymania i perspektywę rozwoju zawodowego. To także oznacza, że Polska straci ważnego producenta rur, który dostarczał swoje produkty do wielu branż i sektorów gospodarki.
Nie możemy się z tym pogodzić. Uważamy, że decyzja o zamknięciu spółki jest nieuzasadniona, nieetyczna i szkodliwa zarówno dla nas, jak i dla kraju. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z innymi organizacjami związkowymi podjąć protest, aby wyrazić nasz sprzeciw i domagać się odwołania tej decyzji. Chcemy, aby nasz głos był słyszany i szanowany. Chcemy, aby nasza praca była doceniana i chroniona. Chcemy, aby krakowska spółka była rentowna i konkurencyjna – czytamy w oświadczeniu Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”. Z uznaniem odnosimy się do faktu uzgodnienia z pracodawcą porozumień dotyczących pracowników, które zapewniają im ochronę finansową. Jednakże najważniejszym dla nas celem jest zachowanie dotychczasowych miejsc pracy, które gwarantują stabilny i bezpieczny byt pracowników i ich rodzin.

Organizacje związkowe działające w ArcelorMittal Poland w Krakowie zapraszają na MARSZ PROTESTACYJNY przeciw wyłączaniu kolejnych zakładów na terenie krakowskiego kombinatu w dniu 14 grudnia br. o godzinie 14:00.