Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Globalny kryzys klimatyczny nie istnieje – James Taylor z Heartland Institute z USA

Nie ma globalnego kryzysu klimatycznego, a walka z globalnym ociepleniem to manipulacja sił, które działają na szkodę interesów zwykłych obywateli, ich wolności i wolnego rynku – powiedział wczoraj ( 26 czerwca) na posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ”S” odbywającym się w Olsztynie amerykański ekspert James Taylor z Heartland Institute z USA.

James Taylor przedstawił przekonywującą krytykę głośnego i alarmującego raportu ONZ, z wnioskiem o nadchodzącym globalnym kryzysie klimatycznym. Z zestawienia kluczowych danych wynika, że obecne zmiany klimatyczne po pierwsze nie są tak drastyczne, jak twierdzą autorzy raportu. Po drugie – Ziemia przechodzi cyklicznie okresy cieplejszych i chłodniejszych temperatur. Po trzecie – fakty udowodnione historycznie świadczą, że okresy cieplejsze są o wiele bardziej przyjazne zarówno dla ludzkości, jak i dla przyrody.

Zdaniem eksperta rygory administracyjne i finansowe oraz dekarbonizacja, mające ograniczyć emisję CO2 jako przyczynę ocieplenia klimatu są niebezpieczne, hamują rozwój gospodarki i cywilizacji. To będą jedyne skutki obecnej polityki klimatycznej ONZ i Unii Europejskiej.
James Taylor przebywał w Polsce na zaproszenie Komisji Krajowej. Amerykański ekspert gościł już w naszym kraju w czasie COP24 w Katowicach, a jego think-tank, Heartland Institute współpracuje z Solidarnością Sląsko-Dąbrowską na podstawie zawartego porozumienia.

Wywiad z J.Taylorem oraz obszerną relację z jego wystąpienia zamieścimy w 28 numerze Tygodnika Solidarność.

https://www.tysol.pl
foto. M. Żegliński