Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

Cała Polska wspiera strajkujących w Airbus Poland SA

29 maja br. przed siedzibą Airbus Poland SA odbyła się manifestacja wspierająca Pracowników Airbus Poland S.A. walczących o poprawę swoich warunków płacowych, a także o poszanowanie praw związkowych i pracowniczych.

Swoje zdecydowane poparcie dla strajkującej załogi Airbus-a wyrazili m. in. związkowcy z PZL-Świdnik PZL-Mielec, PZL-Rzeszów, Volkswagen Poznań i wiele innych. Wsparcie strajkującym okazali Zarząd Regionu Mazowsze oraz Sekcja Krajowa Przemysłu Lotniczego.

Kiedy strajkujący wyszli do związkowców, zostali przywitani głośnymi brawami.

– To, że jesteście z nami w tak ciężkich chwilach, że wierzycie w nasze zwycięstwo, że dajecie nam siłę i nadzieję właśnie nazywa się Solidarność! Dziękuję! – powiedział Krzysztof Kacprzak, przewodniczący „S” w Airbus Poland SA.

źródło: http://solidarnosc.mazowsze.pl

Strajk bezterminowy rozpoczął się 28 maja br. o 6.00 rano w Airbus Poland S.A. Pracownicy domagają się spełnienia postulatu podwyżki płac w trwającym sporze zbiorowym o poprawę warunków płacowych, a także o poszanowanie praw związkowych i pracowniczych. Już na samym początku do akcji zgłosiło się ok 220 osób.