Partnerzy:
zoom
zoom
logo
ajax loader

Kategorie

Archiwalne

24 Pielgrzymka Hutników do Kałkowa

W sobotę 03 października odbyła się 24. Pielgrzymka Hutników do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Pielgrzymka została uświetniona przez orkiestrę dętą z Huty CMC Zawiercie, organistę z Walcowni Czechowice Dziedzice oraz 16 sztandarów NSZZ „Solidarność” z zakładów hutniczych z całej Polski. W Pielgrzymce udział wzięli Posłowie i Senatorowie RP, samorządowcy z Ziemi Świętokrzyskiej, przybył także Prezes Walcowni Metali Czechowice Dziedzice wraz z Małżonką. Obecni byli szefowie i wice szefowie Zarządów Regionów, a także Delegaci Krajowej Sekcji Hutnictwa.
W trakcie Mszy Św. w darze ołtarza z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” przedstawiciele Krajowej Sekcji Hutnictwa wręczyli piękny ornat z emblematem „Solidarności” oraz wizerunkiem patrona Solidarności ks. Jerzego Popiełuszko. Po Mszy Św. poczty sztandarowe pokłoniły się przed kryptą, w której spoczywa twórca Sanktuarium oraz Golgoty Martyrologii Narodu Polskiego ks. Czesław Wala, oraz przed Ołtarzem Hutników w kałkowskiej Golgocie
Na zakończenie uroczystości obecny kustosz Sanktuarium ks. Zbigniew Stanios wraz z Przewodniczącym Sekcji Hutnictwa zaprosili na przyszłoroczną jubileuszową 25 pielgrzymkę.

Andrzej Gębara

fot. NSZZ „Solidarność” Celsa Huta Ostrowiec